Zahradní nábytek

Sháníte stolek a židličky na terasu? Toužíte po sedačce s potahy z vodoodpudivého materiálu k bazénu? Těšíte se na čtení ve stínu slunečníku nebo na opalování v letním žáru? Ať tak či tak, máme pro vás na výběr ze spousty modelů praktických, moderních a velice odolných kousků zahradního nábytku.

Zahradní nábytek je důležitou součástí každé zahrady nebo terasy. Chcete od něj, aby byl nejen pohodlný a elegantní, ale také aby vám vydržel několik sezon. Proto je při jeho výběru vhodné myslet na jeho velikost nebo materiál. Velmi důležitá je však také kvalita.

Než si domů přinesete nový zahradní nábytek, měli byste si zodpovědět tři zásadní otázky:

1. Jak velký a těžký nábytek si můžu vybrat?

Zahradní nábytek potřebuje prostor. Kromě místa pro samotný nábytek ale nezapomeňte počítat i s ergonomií. Jinými slovy kolem stolku by mělo být alespoň padesát centimetrů volného prostoru pro vaše nohy. Za křesly a židličkami se hodí mít alespoň třicet centimetrů na jejich odstrčení, až si budete chtít stoupnout. Pokud s nábytkem budete často hýbat, vyberte takový, abyste ho snadno uzvedli.

Promyslete také, kudy nábytek na své místo dostanete. V případě, že ho plánujete na zimu schovávat, zvolte takový, aby snadno prošel všemi dveřmi. Dvakrát měř, jednou řež platí zejména u balkonového nábytku, kde hraje roli každý centimetr.

2. Kolik času chci věnovat péči o zahradní nábytek?

Robustní pivní lavice, elegantní lehátka i křesílka ve stylu Provence okouzlí každého milovníka poctivých přírodních materiálů. Dřevěný nábytek ale vyžaduje opravdu pečlivou pravidelnou péči. Před i po sezoně je potřeba ho nejprve důkladně očistit a poté ošetřit.  U exotického dřeva je údržba snazší. Pokud vás tedy neláká pravidelné broušení a lakování, nebo na něj nemáte čas, sáhněte po teaku nebo akátu.

Jestli chcete mít nábytek bezúdržbový, pak si raději pořiďte nábytek kovový, plastový nebo z umělého ratanu. Vybrali jsme pro vás kvalitně ošetřený nábytek, který je odolný proti rzi i UV záření a vydrží vám mnoho sezon.

Podrobný návod na péči o nábytek si můžete přečíst tady.

3. Jaký materiál pro mě bude nejvhodnější?

Máte na zazimování zahradního nábytku místo, které je suché, chladné a větrané?

Pokud je vaše odpověď třikrát ano, můžete si směle pořídit nábytek z přírodních materiálů. Jestli vhodné skladiště nemáte, nezoufejte. V naší nabídce je spousta nábytku z takových materiálů, které nemusíte na zimu sklízet vůbec!


Dřevěný zahradní nábytek

Klasika mezi zahradním nábytkem je jednoznačně dřevo. Můžete vybírat z tuzemského dřeva jako smrk, borovice, buk či dub. Pro milovníky exotiky jsou na trhu akácie nebo teak. Všeobecně lze říct, že čím tvrdší dřevo je, tím je kvalitnější.

Ať váš výběr padne na jakýkoli druh, velmi důležitá je ochrana. Právě nutnost péče je jedním z hlavních důvodů, proč je nábytek z tohoto materiálu v posledních letech na mírném ústupu.

Kovový zahradní nábytek

Hitem posledních sezon je jednoznačně odolný a elegantní kovový nábytek. Oblíbenou volbou je hliník, protože je lehký, odolný a nenáročný na údržbu.

Výhodou hliníkového nábytku je, že je často stohovatelný. Setkat se můžete i s modely ze speciálně ošetřené oceli. Povrchová úprava kovového nábytku zaručuje odolnost proti slunci, vodě i mrazu. Můžete ho tak mít venku celoročně.

 

UNI HOBBY TIP: Pro opravdové pohodlí si kovový nábytek doplňte měkkými polštáři, polstry či podsedáky. Současně s nimi doporučujeme pořídit si také praktické zahradní boxy. Můžete v nich polstrování snadno a pohodlně každý večer schovat a nemusíte je tak nosit domů. Zároveň je možné v úložné truhle podsedáky nechat i přes zimu.

Zahradní nábytek z umělého ratanu

Ideální nábytek k bazénu! Umělý ratan vypadá krásně, nestudí a můžete si na něj v klidu sednout i v mokrých plavkách. Výplet z umělého polyetylenového vlákna kombinovaný většinou s hliníkovou konstrukcí je zárukou materiálové stability a dlouhověkosti.

Navíc oproti přírodnímu ratanu nepraská a je téměř bezúdržbový a stálobarevný. Určitě jste si všimli, jak je oblíbený v plážových barech. To je důkaz, že umělý ratan vydrží všechno – nevadí mu slunce, voda ani sůl nebo chlór.

Zahradní nábytek z odolných plastů

Hledáte praktické řešení, které je bezúdržbové, omyvatelné a zároveň lehoučké a skladné? Pak můžete sáhnout po zahradním nábytku z odolného tvrzeného plastu. Velmi oblíbený je u rodin s dětmi. Snadno se přenáší a skládá. Pro nenáročné je vhodný klasický plastový nábytek, má však nižší nosnost a časem bledne. Doporučujeme vybírat spíše kousky vyrobené ze směsi tvrdých plastů. Ty jsou robustnější a déle si zachovají svůj vzhled.

Modernizovaný proces výroby tohoto plastu zaručuje jeho stálobarevnost a dlouhověkost. Díky ochraně proti UV paprskům vydrží mnoho sezon, aniž by ztrácel na pevnosti. Jeho výhodou je kromě dlouhé životnosti také plná recyklovatelnost. Díky tomu je moderní plastový zahradní nábytek udržitelným ekologickým řešením pro vaši zahradu.

Vyměňte Slunce za stín

Někdy je slunění až moc. Pak spíš oceníte chladivý stín. Nezapomeňte si proto u nás k vašemu zahradnímu posezení pořídit také slunečník, altán nebo pergolu. S jejich výběrem vám pomůže náš článek o možnostech stínění.

Používáme soubory cookies, ať víme, jak naše služby neustále zlepšovat.

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Upravit
Rozumím