Pergoly, altány a stínicí technika

Snem každého pěstitele rostlin je mít zimní zahradu. Rozšiřuje plochu domu o odpočinkový prostor provázaný s okolní přírodou. Určitě i vy jste o tom nejednou snili. V zimě si můžete sednout mezi teplomilné rostliny a užívat si těch několika málo vzácných paprsků nízkého sluníčka naplno.

Na jaře může chvíli sloužit jako užitkový skleník a po ledových mužích můžete všechna kvítka vystěhovat na zahradu, vyměnit je za jídelní stůl a až do podzimu si můžete užívat pohodlí, které zimní zahrada skýtá, naplno. Snídaně v zeleni za zpěvu ptáků, obědy v chladivém stínu a večeře pod hvězdami. Oproti pergole či altánu je nespornou výhodou možnost zavřít dveře. Díky tomu vás neomezuje nejenom déšť, ale ani nižší teploty a vítr.

UNI HOBBY TIP: Při výběru stínění sledujte především tři parametry udávané výrobcem: UV ochranu, odolnost proti větru a hmotnost výrobku.

 

Zimní zahrada – oáza zeleně přímo u domu

V naší nabídce najdete zimní zahradu Torino od renomovaného izraelského výrobce Palram. Spojuje v sobě krásu skleněných zimních zahrad a praktičnost akrylátu. Krystalicky čiré boční panely jsou k nerozeznání od skla, přitom se nemusíte bát jejich vysklení pobíhajícími dětmi. Střešní panely účinně chrání proti UV záření a cloní. Veškeré použité panely jsou ošetřené speciálním nátěrem, který je bude dlouhá léta chránit před poškozením slunečním zářením. Celkem troje dvojité posuvné dveře vám umožňují nejenom velikou variabilitu prostoru a snadný průchod, ale také díky nim můžete docílit žádoucího proudění vzduchu. Ve vaší zimní zahradě tak vždy bude příjemná teplota.

Masivní bezúdržbová hliníková konstrukce se zesíleným rámem odolává prudkým nárazům větru a střecha unese i několikametrovou sněhovou nadílku. Všechny dveře jsou bezpečně uzamykatelné zevnitř. Hliníkový rám snadno sestavíte sami a díky patentovanému systému nacvakávání panelů, budete mít zaskleno za pár minut.

 

 

Izraelská technologie – odolné altány, pergoly a zimní zahrady Palram

V naší nabídce najdete například prvotřídní konstrukce od renomovaného izraelského výrobce Palram. Vybrat si můžete zimní zahradu Torino, altán Martinique a Palermo, nebo pergolu Sierra. Jejich rám je odolný proti větru o rychlosti až 90 km za hodinu a nerezne. – základna je ocelová s pozinkováním, rámy jsou ze silných hliníkových profilů.

Polykarbonátová skla jsou upevněna pomocí speciálních zasunovacích systémů, které brání vycvaknutí a nebudete se tak muset bát, že budete po vichřici sbírat svůj altán či pergolu u sousedů. Montáž hravě zvládnete sami ve dvou během jediného dne.

 

Altány a pavilony v rozkvetlé zahradě

Někdy stín potřebujete dále od domu, v zahradě. V takovém případě se hodí pořídit si samostatný altán! Altán je ideální jako kryté zázemí u bazénu, jako místo pro pořádání slavností i jako oáza klidu pro ty, kdo mají v domě hodně rušno a hledají útočiště.

Podobně jako u zimní zahrady se vyplatí zainvestovat do hliníkové konstrukce. Jednak je odolnější než obyčejné plechové tyčky, ale především nezrezne. Oproti dřevěným konstrukcím má hliník tu výhodu, že s ním zvládne pracovat úplně každý i bez zkušeností s truhlařinou.

Chcete-li altán špičkové kvality, který vám vydrží opravdu mnoho let, pak se vám vyplatí vybrat si od našeho osvědčeného izraelského výrobce Palram mezi modely Martinique a Palermo. Tyto altány jsou z bytelných materiálů a ošetřené odolnou UV ochranou. Dokonce je můžete nechat venku i přes zimu a nemusíte se bát, že by vám je zničil sníh nebo vítr. Kromě toho altán snadno postavíte i rozeberete ve dvou za jediný den a díky tomu, že je lehký, můžete jej přenášet ze stanoviště na stanoviště i vcelku.

Až se budou děti ženit nebo vdávat, můžete altán s hliníkovou konstrukcí snadno složit – a svatební altán je na světě! Udělá mnohem více parády, než klasické svatební party stany. Pro případ, že hledáte jen menší přístřešek k pořádání oslav a nevadí vám každoroční zazimování, budou pro vás vhodné spíše altány s plátěnou střechou Descanto v tlumených barvách nebo naopak hravější barevné altány Fiesta, které lze doplnit o boční stěnu. Praktický a stylový je také moderní minimalistický pavilon s posunovací střechou

 

Pergoly ochrání před deštěm a mohou i poskytovat stín

Pokud přemýšlíte, jak elegantně zastřešit terasu a nemuset kvůli tomu složitě shánět truhláře, můžete si u nás vybrat hned z několika typů krásných odlehčených pergol s odolnou hliníkovou konstrukcí. Snadná údržba a dlouhá životnost jsou jejich základními vlastnostmi. Připočtěte moderní vzdušný vzhled a snadnou montáž a máte jasného favorita – pergola z hliníkových profilů má samá plus.

Stejně jako u skleníků, zimních zahrad i altánů, také u pergol je stěžejní vybrat si kvalitní nerezavějící rám a odolné polykarbonátové nebo akrylové střešní panely nebo polyesterové střešní plachty s vysokou ochranou proti slunečnímu záření. Právě kvalitní UV ochrana vám zaručí dlouhou životnost pergoly.

 

 

Markýzy a veliké slunečníky

Pokud jste minimalisté, místo pergoly si můžete na terasu namontovat praktickou výsuvnou markýzu. Tu jednoduše rozvinete a znovu srolujete během pár vteřin. Při jejím výběru opět dbejte na kvalitní materiál s vysokou UV ochranou. Díky markýze si stín budete užívat nejenom na terase, ale i uvnitř domu a díky tomu budete mít v létě doma méně horko.

Praktickou volbou na terasu či do zahrady také může být slunečník. Vybrat si můžete z mnoha velikostí a tvarů, šikovný je třeba naklápěcí slunečník. Ten je možné přenášet dle aktuální polohy slunce a vyklápět do stran tak, aby poskytoval optimální stín. Stačí doplnit jej stabilní základnou, dvěma lehátky a stolečkem s limonádou a letní pohoda je zajištěna!

 

Používáme soubory cookies, ať víme, jak naše služby neustále zlepšovat.

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Upravit
Rozumím