Jak vybrat gril

Přehled o grilech máte. Ale který z nich ale bude ten pravý pro vás? Teď je správný okamžik přizvat k rozhodování rozum. Než si domů přivezete vysněného pomocníka, měli byste si položit několik otázek. A odpovědět si na ně co nejupřímněji. Žádná z nich přitom nemá o moc větší váhu než ty ostatní. Dohromady vám ale pomůžou rozhodnout se tak, aby se pro vás grilování stalo skutečnou láskou na celý život.

Na čem grilovat?

Výběr zdroje grilovacího žáru je na prvním místě. Nejdostupnější volbou jak z cenového tak i z prostorového hlediska je gril na uhlí a dřevěné brikety. Je to klasika, která dodává procesu přípravy jídla kouřové kouzlo. Kdo chce grilování posunout na vyšší úroveň, vybírá si mezi plynovými modely. Elektrické grily jsou nejlepší volbou pro byty a balkony. Určitě nezbytným parametrem pro výběr je materiál roštu, ideální je smaltovaná litina, která má skvělou tepelnou akumulaci a je robustní, dobře udržovatelná. Při rozhodování o koupi se je nutno i porozhlédnout po příslušenství, které je možné dokoupit, jako jsou litinové pánve, pláty na pizzu či rožeň.

UNI HOBBY TIP: Velkým pomocníkem se nově stává podložka pod gril, která ochrání místo pod grilem před ušpiněním. Díky tomu se nemusíte obávat o poničení trávníku nebo terasy a bude pro vás snadnější najít si pro grilování správné místo.

Co grilovat?

Sto lidí, sto grilovacích fantazií. Ujasněte si, jaké jsou vaše kulinářské cíle. Pokud vaše ambice nepřesahují opékání špekáčků na chalupě, asi nepotřebujete plynový gril nebo udírnu, ale vystačíte si s přenosným ohništěm. Naopak když se v grilování najdete, oceníte zahradní kuchyni s širokými možnostmi. Důležité je se nebát kreativity a pustit při grilování uzdu své fantazii.

Jak často budu grilovat?

Dále je podstatné, zda budu grilovat příležitostně nebo pravidelně. Čím více ho budete používat, tím kvalitnější a robustnější by měl gril být a tím více možností by vám měl nabídnout. Před koupí proto zkontrolujte i nabídku příslušenství k vašemu grilu.

Pro koho dobroty připravuji?

Hodláte grilovat jen tak pro potěchu členů vaší domácnosti, nebo budete rozpalovat rošt na oslavách s partou přátel? Počtu hladových osob by měla odpovídat velikost grilovací plochy. Důležité je, aby všichni strávníci mohli jíst ve stejnou dobu. Plocha tedy musí být dostatečně veliká, aby se na ni jednotlivé chody vešly v požadovaném počtu. Pro představu ideální je pro každého počítat přibližně s plochou o velikosti papíru A4 pro nadšené jedlíky.

 

Tip na gril pro dva

Tip na gril pro čtyři strávníky

Tip na gril pro šest strávníků

Tip na gril pro velkou slavnost

 

UNI HOBBY TIP: Zvažujte vaše potřeby u koupě grilu více dopředu – raději volte větší plochu pro grilování, širší možnost dokoupení příslušenství a variabilitu, často k tomu beztak po pár letech a zkušenostech dojdete.

 

Vše o příslušenství ke grilování naleznete zde - Příslušenství pro grily

Používáme soubory cookies, ať víme, jak naše služby neustále zlepšovat.

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Upravit
Rozumím