test

test

Chci úsporu...

Dnes už i 5W „ledka“ svítí stejně jako 60W klasická žárovka. Říká se tomu příkon a je to přesně to „číslo“, kde se šetří. Nicméně už to míň vypovídá o tom, jak zdroj/svítidlo svítí. Proto je dobré sledovat i tzv. lumeny – tedy veličinu, která se jmenuje světelný tok, a udává, jak moc „žárovka“ svítí. Žhavená 60W žárovka má typicky kolem 800 lm a stejně tolik má dneska 5W LED zdroj. Ale nebojte, většinou tam někde v názvu je i ta „šedesátka nebo stovka“, protože se podle toho většina z nás orientuje. Např. Žárovka LED Value Cla 100, E27. V názvu je 100, tedy svítí jako 100W žárovka, má světelný tok 1521 lm (kdybyste chtěli srovnávat mezi žárovkou, úsporkou nebo ledkou) a příkon (tedy spotřebu) má 13 W.

 

 

 

Chci úsporu...

Moderní svítidla mají velmi dobrou účinnost i skrze svou konstrukci, a tak úspora je velmi podobná jako u samostatných LED zdrojů. O něco složitější je montáž, kdy je potřeba vyměnit celé svítidlo – odpojit vodiče a zapojit je do nového svítidla (a měl by zapojovat odborník). Občas můžou být potřeba i drobné stavební úpravy. Pokud si zrovna nový interiér navrhujete, je to ideální čas, kdy moderní LED svítidla integrovat do interiéru tak, aby celkově působil kompaktně a plnil Vaše nároky jak světelné, tak estetické. Svítidla můžou být designová výraznásubtilní funkční anebo naopak jenom doplňková – tzv. náladová nebo ambientní. Řadíme sem i tzv. LED pásky, které jsou také v různých provedeních a které se dají použít jako funkční svítidlo (např. pod linkou) nebo jako náladové osvětlení (v podhledech a nikách).

he

Používáme soubory cookies, ať víme, jak naše služby neustále zlepšovat.

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Upravit
Rozumím